Energetičtí upíři

23.07.2018 14:21

Energetičtí upíři

Jsou všude kolem nás. Nevědomky je potkáváme v našem okolí, obchodě nebo na pracovišti.

Jak takového energetického upíra poznat a jak se mu účinně bránit?

Existují tři typy energetických upírů, a to: nevědomý psychický upír, vědomý psychický upír a dočasný psychický upír.

Nevědomý psychický upír

-        Jedná se o člověka, který nemá ponětí o tom, že parazituje na ostatních

-        Je rád ve společnosti určitých lidí, se kterými se cítí dobře a čerpá z nich životadárnou energii

-        Takového energetického upíra se zbavíte snadno: prostě se budete vyhýbat kontaktu s nim. S kým se budete stýkat, je pouze vaše rozhodnutí a nemusíte se vůbec cítit provinile. Přece si nenecháte krást svoji blahodárnou energii (když uvidíte nějakého zloděje, tak mu taky nepůjdete odevzdat svou peněženku s celou výplatou, ne?).

-        Špatné je, když se takový nevědomý energetický upír dostane do role vůdce (šéf v práci, nějaký kolega nebo člověk, se kterým se musíte z nějakého důvodu setkávat). Potom je vhodné si udělat určitou ochranu a nedovolit, aby z Vás tento člověk vysával energii. Uvidíte, že si najde jinou oběť a Vás již nebude vyhledávat tak často, neboť po setkání s Vámi už nebude pociťovat ten opojný příval energie a radosti.

 

Vědomý psychický upír

-        Jedná se o nebezpečný typ energetického upíra. Tento psychický upír moc dobře ví, co dělá a než si to uvědomíte vy, bývá už velice pozdě.

-        Takový energetický upír je velice vychytralý a dokonalý manipulátor. Často se úlisně dostane na vysoké pracovní posty nebo na pozici vašeho nejlepšího kamaráda. V tu chvíli se stane pro Váš život nepostradatelný a nechá se živit Vaší nejistotou. Zároveň se Vás bude snažit omotat kolem prstu a oddělit Vás od ostatních. Často je ovládán svým egem.

 

Dočasný psychický upír

-        Tento typ je nejčastější a muže se jim stát každý z nás. Pokud si někomu jinému stěžujeme, chceme se mu vyplakat na rameni nebo toužíme po lítosti. Lehce se můžeme stát energetickým upírem. Tento jev je častý u starých lidí.

-        Pokud jste v roli utěšovatele a poskytnete někomu svou energii, neděste se. Tělo si s tím hravě poradí a energie se do aury doplní. Dejte si, ale pozor, aby to nebylo často, a úplně jste se nevyčerpaly.

 

Pokud se:  Cítíte se jako vymačkaný citron? Jste vyčerpaní? Unavení? Máte špatnou náladu a jste podráždění? Setkání s určitým člověkem nebo pouze jeho zahlédnutí ve Vás vyvolává negativní pocity?

Pravděpodobně se ve Vašem okolí vyskytuje nějaký energetický upír a je potřeba se s ním rozloučit.

 

Můj osobní příběh.

Kdysi jsem pracovala v jedné firmě. Každý měsíc do ní dojížděl externí bezpečák a já měla na starosti komunikaci s ním. Vždy když měl přijet, jsem cítila určité nepohodlí a na setkání s ním se vůbec netěšila. Nebyl zlý a ani jsme nikdy mezi sebou neměli žádný konflikt, ale já přesto k němu trpěla jakousi averzí. Pokaždé když odjel, jsem byla zralá na postel. Byla jsem totálně vyčerpaná, znechucená a bez jakékoliv energie. Potom jsem si to uvědomila. Do té doby jsem se s tímto jevem na vlastní kůži nesetkala. Začala jsem si všímat, že k nám do firmy jezdí s radostí ,optimismem a zdržuje se déle než je nutné, nakonec odjížděl ještě spokojenější. Taky jsem si všímla, že často stojí velice blízko mě nebo mě pozoruje (opravdu to nebyl projev jakési romantické náklonosti). Čím více jsem se odtahovala, tím více jsem ho přitahovala. Musela jsem začít jednat. Vytvořila jsem si kolem sebe ochranný štít a po celou dobu jednání se modlila a prosila o ochranu. Zafungovalo to skvěle. Naše jednání se zkrátili na polovinu, už k nám nejezdil tak rád a  neodcházel s takovým elánem a nadšením. Zato já jsem byla v sedmém nebi a plná energie, když jsem ho vyprovázela ze dveří.

 

Rychlá identifikace energetického upíra:

·       Je dotěrný

·       Příliš zveličuje problémy, je neustále negativní

·       Je k ostatním neskutečně kritický a hledá na každém chyby

·       I kdybyste pro něho udělali nemožné – nebude nikdy spokojen

·       Vyvolává hádky, vyhrožuje a manipuluje s ostatními

·       Není schopný přijmout za sebe odpovědnost a obviňuje okolí – sebereflexi u nich nehledejte

 

Jak se zbavit těchto nechtěných přátel?

·       Přerušte styky a omezte kontakt – oni se nezmění

-        Je nezbytné vyvarovat se kontakt s takovým člověkem. Bez lítosti ho vyškrtněte ze svého života. Samozřejmě, že se bude snažit vzbudit ve Vás pocit viny nebo lítosti - nedejte se a myslete na sebe.

-        Pokud styk nejde omezit úplně - minimalizujte ho na dobu nezbytně nutnou. Nezapomínejte, že jste svobodná duše a s kým se budete stýkat je pouze na Vás. Od té doby co jsem toto začala praktikovat, se cítím nějak volněji.

 

Toto je příběh mého dobrého přítele.

Můj přítel něco takového zažil. V té době kdy se to stalo, byl po těžkém pracovním úrazu a dával se psychicky i fyzicky dohromady. Takže je jasné, že energii na rozdávání neměl. Už nevím, kde to přesně bylo, ale jednoho dne se seznámil s tatínkem od spolužáka svého syna. Zdál se mu fajn a tak se spolu začali scházet na pivko a pokec. Jednou jsem byla přítomna jejich posezení a musela jsem se omluvit a odejít. Jsem velice senzitivní a tento muž na mě rozhodně ten nejlepší dojem neudělal. Jak čas plynul, tak se mi přítel svěřil, že se cítí stále více „vyšťavený“, ale neví z čeho. Já už jsem věděla, která bije. Nakonec jsem se dozvěděla, že tento nový kamarád ho neustále bombardoval telefonáty, smskami a emaily. Pokud přítel nebyl k dostižení, zkoušel to nový kamarád  i přes pevnou linku – co kdyby náhodou. V té době mu začínal vyčítat ostatní kamarády a přátelé. Vypadalo to, jako by na ně žárlil a chtěl ho mít jenom pro sebe. Musím uznat, že se jednalo o nefalšovaný psychický teror. Zvonil u dveří mého přítele a dožadoval se pozvání, byť jen na chvilinku. Čím více můj přítel slábl, on sílil. Nakonec musela zasáhnout jeho manželka a stanovit pevné hranice (což u ní nebylo běžné - bývala spíše pasivním pozorovatelem). Trvalo to sice nějakou dobu, než tento vysavač energie pochopil, ale nakonec se to podařilo.

Tuto nemilou událost stále svému příteli připomínám, aby nezapomněl, jak hrozné to tehdy bylo a nenechal se znovu vtáhnout do této nebezpečné hry, třeba by tolik štěstí příště neměl.

 

 

 

·       Jeho problém není Váš

-        Je důležité, pochopit a příjmout, že problémy energetického upíra nejsou Vaše a ač toužíte poskytnout mu pomoc, nikdy se Vám to nemůže podařit. Takový člověk může mnohdy působit bezbranně a vyvolávat ve Vás pocit lítosti (to tito lidé opravdu umí). Nakonec, ale zůstanete na poli poražených vy. Nevědomky a bez mrknutí oka dobrovolně odevzdáte svou energii tomuto člověku a pro Vás již žádná nezbyde.

 

Příběh mé kartářky.

Je to už několik let, co jsem navštěvovala jednu kartářku. Vždy působila v pohodě, zdravě a vyrovnaně. Čím častěji, jsem se s ní setkávala, začala jsem si všímat, jak chřadne. Byla bledá, pohublá a zcela bez energie. Už ani její výklad nebyl tak kvalitní, jako býval, což mě mrzelo. Jednoho dne jsem se dozvěděla (to už jsem k ni nedocházela), že šla po ulici a prostě její tělo zkolabovalo. Probudila se na jednotce intenzivní péče. Stále se cítila totálně vycucnutá. Prošla mnoha vyšetřeními, ale všechno bylo v naprostém pořádku. Ona však neměla sílu se sama ani najíst, natož vstát. Potom si uvědomila, že na krku nosí amulet, který dostala od jednoho člověka (proč a za jakým účelem ho nosila, není až tak podstatné, to už je jiný příběh). Každopádně začala mít pocit, že je to onen amulet, který z ní doslova vysává život. Amuletu se okamžitě zbavila a do pár dní byla opět na nohou, plna života a elánu.

Takže dávejte pozor i na předměty, které jste dostali, nebo patří energetickému upíru.

 

·       Vybudujte si ochranný štít

-        Je to neuvěřitelné, ale i určitá barva Vás dokáže ochránit. Pokud víte, že se setkáte s energetickým upírem, zahalte se do fialové barvy, dejte si nějaký fialový šperk nebo fialový módní doplněk. Jelikož je tato barva spojována s ochranou psychiky, je v její síle odrazit negativní psychické vibrace.

-        Vizualizujte – když nastane čas setkání s energetickým upírem, představte si, jak Vaše tělo obklopuje veliká bublina, která je tvořena bílým ochranným světlem a žádnou negaci k Vám nepustí (tuto metodu můžete použít i když máte z něčeho strach).  Někdo si lépe představí, že je za zdí nebo nějakým sklem. Ať už si uděláte ochranný obal, jaký chcete, svou funkci to splní. Pokud budete věřit v nepropustnost Vaší ochrany, tak se Vám ji dostane. O tomto nemusí energetický upír vůbec vědět. Jenom se začne ve vaší přítomnosti cítit nekonformně. Už nebude tolik vyhledávat kontakt s Vámi. A s největší pravděpodobností si najde jinou oběť, která se nechá vtáhnout do jeho nebezpečné hry.

 

Poslední příběh ze život.

Od jednoho muže z mého okolí jsem slyšela tuto zkušenost. Muž po dlouhou dobu setrvával v nepříliš šťastném manželství, přesto svou rodinu bezmezně miloval a dělal vše jenom pro ni. Vždycky když šel z práce domů, tak se strašně těšil na svou manželku a děti. Těšil se na čas strávený se svou rodinou. Většinou přicházel domů plný elánu a pozitivní energie. Na pozdrav mu bylo jeho manželkou odpovězeno většinou odpovězeno otázkou „co ti jako zase je?“. Tato otázka působila na muže jako ledová sprcha. Muž řekl, že je rád, že už je po těžkém dni doma se svou rodinou. Manželka tomuto muži nevěřila a často jeho slovům bezdůvodně oponovala. Najednou byl muž zcela vyčerpán. Jindy se stávalo, že bez zjevné příčiny byl muž svou manželkou osočen z toho, že ji ubírá energii.

A takových zážitků má tento muž spoustu. Jsem si jistá, že až budu psát o jiných tématech, ještě se k jeho manželství vrátím. V současné době toto manželství již neexistuje.

Tento příběh je typickým příkladem jak energetický upír (v tomto případě manželka) manipuluje se svým manželem, snaží se vinu svalit na něj, je negativní a věčně nespokojený.

 

 

 

 

Věřím a pevně doufám, že se ve Vašem okolí žádný energetický upír nevyskytuje. Pokud ano, už víte jak ho poznat a zbavit se ho. Přeji Vám, ať Vám nikdo Vaší energii nekrade a využíváte ji pouze pro svůj krásný život.