Jak to vidím já.

18.01.2016 18:17

V této uspěchané době jsou na člověka kladeny vysoké nároky a očekávání. Svět je přesycen spoustou nepotřebných věcí, ve kterém lidský život ztrácí svoji hodnotu.

Neustále se honíme za úspěchem, chceme novější auta, větší domy a lepší počítače, ale za jakou cenu? Není cena moc vysoká?

Obětujeme čas strávený se svou rodinou a milovanými pouze proto, abychom si koupili novou a lepší televizi i když ta stará stále slouží.

Dnešní systém nás nutí již od dětství pracovat tzv. na výkon. Ale k čemu nám to bude? K čemu budeme mít spoustu zboží, které si nikdo nekoupí, protože je nestihne všechny využít?

ČLOVĚK MÁ V ŽIVOTĚ JEDINÝ ÚKOL - BÝT ŠŤASTNÝ.

V našich životech se musí něco změnit. Je evidentví, že tento systém nefunguje. Ano máme majetek, ale to je asi tak všechno. Trpíme civilizačními chorobami, ztrácíme čas na schůzkách s lidmi, které neznáme, místo abychom trávili drahocenný čas s vlastní rodinou. Čelíme neustálému stresu s myšlenkami na to, že něco MUSÍME. Ztrácíme kontakt se svým sociálním prostředím, ve kterém se prohlubuje anonymita.

Je čas to změnit. Toto není svět, který si přeji pro své budoucí děti, vnoučata a celou další generaci.

Možná je čas vrátit se k podstatě bytí.

Je čas zastavit se a zaposlouchat do svého nitra.

I malá změna v životě jednotlivce může mít pozitivní dopad na celé lidstvo.

Já už začala. A co vy?