Životní lekce

02.03.2016 20:41

Představte si, že jste tělesně nebo duševně onemocněli nebo Vás postihla nějaká životní tragédie.

Hlavou Vám běží myšlenky, proč zrovna já? Máte vztek! Cítíte se ublížení! Litujete se! Vaše emoce se střídají a jste naštvaní na celý svět.

Nehledejte viníka svých problému. Viníkem jste vy sami. Pokud jste onemocněli nebo Vás postihla nějaká tragédie, znamená to jediné. Vaše duše Vám tento zážitek musela zprostředkovat, abyste pochopili svou životní lekci. Teď si asi většina z Vás řekne, ale já si to přece nevybral-a? Tohle moje duše nemohla udělat? Ale ano, mohla a udělala. Vše v zájmu Vašeho nejvyššího dobra a nevyššího dobra všech. I když se to zprvu, tak nemusí jevit.

Vaše duše už nevěděla, jak jinak Vás dovést k poznání a pochopení.

Příběh kuřáka: Dokud nedostaneme od života pořádnou lekci, tak se nezměníme a nepochopíme.

Pepa byl silný kuřák. Kouření miloval. Cigareta byla pro něho parťačka v těžkých chvílích. Prožívali spolu všechno dobré i zlé. Pepa věděl, že kouření škodí zdraví a způsobuje nezvratné změny v organismu. Své parťačky se přesto nechtěl vzdát. Pořád si namlouval, že jsou lidé, kteří kouří více, že v tomto ovzduší je to stejně jedno, a vždycky našel spoustu výmluv proč nepřestávat kouřit. Až do dne, kdy jeho duše řekla dost. Verdikt lékaře zněl jasně – rakovina plic. Najednou začal kolotoč sebelítosti, zlosti, zklamání, rezignace a zase zlosti. Pepa si kladl otázku proč zrovna on? Nikdy si nedokázal sám odpovědět, i když odpověď se skrývala na každém rohu. Měl příliš omezené vnímání, aby to pochopil.  Pepa se začal modlit za své uzdravení, plakal, sliboval, že se cigaret už nedotkne a bude žít zdravě a cvičit.   Jeho modlitby byly vyslyšeny, a slib byl dán. Pepa dostal od nebe dárek v podobě uzdravení. Za nějakou dobu byl Pepa opět šťastný, protože svůj životní boj vyhrál a nabyl dojmu, že on si svoje v životě již vytrpěl a že ho už nic horšího nečeká. Pepa, udělal jednu chybu – zapomněl. Slib o zdravém životním stylu a života bez cigaret se rozplynul, jako dým z cigarety, kterou si Pepa právě zapálil. Tato cigareta zanechala v ústech podivnou pachuť – nemoc se vrátila. Pepa svou lekci nezvládl.

Vesmír neošidíme. V každém životě máme stanoveno, co se naše duše má naučit. Pokud se to nenaučíme, bude se zkouška opakovat tak dlouho, dokud to nepochopíme. Potom budeme moci jít dále a pokročit v duchovním vývoji.

Ať už dostaneme lekci v podobě nemoci, ztráty blízkého člověka, tragické událostí nebo jakýmkoliv jiným způsobem, vždycky je jedno společné – DUCHOVNÍ ROZVOJ A POSUN.

Ať se nám to líbí nebo ne. Ať věříme či ne, stejně se nám těchto lekcí dostane a je pouze na nás jak JE dokážeme zvládnout.

 

 

Co bychom měli udělat pro zvládnutí krizové situace?

V první řadě je důležité pochopit co se mám touto lekcí naučit nebo kam mě má tato lekce posunout.

Po prvotním šoku a zklidnění emocí, bysme měli danou situaci přijmout. Tím, že budeme na ostatní naštvaní nebo se budeme litovat, nic nevyřešíme.

Po těchto základních a nezbytných krocích je čas, začít pracovat na nápravě. Musíme vyléčit příčinu, ne pouze následek.

V této době se nám dostává velikých duchovních darů a my jako jednotlivci i celé lidstvo můžeme udělat obrovský skok kupředu.

Tak proč těchto darů nevyužít?